międzynarodowy konkurs programistyczny

08.10.2024

Proggy-Buggy - międzynarodowy konkurs programistyczny

W sobotę 26 października 2024 roku obędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Proggy-Buggy. Organizatorem wydarzenia jest DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym.

Na konkurs Proggy-Buggy składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://proggy-buggy.com/register/

W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. DataArt do konkursu zaprasza zarówno amatorów, uczniów i studentów, jak również profesjonalistów zawodowo zajmujących się pisaniem kodu. Jesienna edycja umożliwia udział indywidualny oraz zespołowy.

Konkurs Proggy-Buggy jest organizowany od 2014 r. Minione edycje przyciągnęły łącznie ponad 10 tysięcy uczestników z ponad 60 państw. Konkurs nawiązuje do powieści science fiction „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa.

REJSTRACJA I SZCZEGÓŁY

Kiedy i gdzie: 26 października 2024 roku, godz. 12:00