projekt "Kreatywna młodzież"

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Serdecznie zapraszamy studentów i studentki warszawskich uczelni do udziału w konkursie na projekty innowacji społecznych!

Aby przesłać zgłoszenie, należy "kliknąć" w poniższy link:

ZGŁASZAM POMYSŁ INNOWACJI SPOŁECZNEJ

Zasady konkursu na studenckie innowacje społeczne w ramach programu „Kreatywna młodzież”, finansowanego przez m.st. Warszawa

1./ Program „Kreatywna młodzież" realizowany jest w ramach zadania publicznego pod nazwą Kreatywna Młodzież 2023-2024, finansowanego przez miasto stołeczne Warszawa.

2./ Konkurs na projekty innowacji społecznych, realizowany w ramach programu „Kreatywna młodzież” adresowany jest do studentów i studentek warszawskich uczelni, którzy/które chcą działać na rzecz społeczności akademickiej lub na rzecz innej społeczności w Warszawie.

3./ Projekt społeczny powinien być działaniem zespołowym (nie będą uwzględniane zgłoszenia indywidualne). Grupa realizująca projekt musi składać się przynajmniej z 10 osób.

4./ Realizacja projektu powinna trwać nie krócej niż 1 miesiąc (chodzi o łączny czas realizacji obejmujący: planowanie, przygotowanie, realizację, podsumowanie).

5./ Członkowie i członkinie grupy projektowej nie mogą być jednocześnie odbiorcami własnego projektu.

6./ Przy ocenie zgłoszeń projektów innowacji społecznych zostaną uwzględnione następujące kryteria: poprawność wypełnienia zgłoszenia, określenie potrzeby realizacji projektu i jego adresatów, liczba odbiorców planowanych działań, atrakcyjność i społeczna użyteczność planowanych działań.

7./ Na realizację projektu społecznego grupa może otrzymać środki finansowe w wysokości 1 650,00 zł (słownie: tysiąc sześćset pięćdziesiąt złotych). Środki powinny zostać przeznaczone na zakup niezbędnych do realizacji projektu materiałów i opłacenia usług (o ile ich realizacja przekracza możliwości grupy projektowej). Z przyznanych środków finansowych nie można dokonywać zakupu środków trwałych.

8./ Warunkiem otrzymania środków finansowych na realizację projektu jest przesłanie zgłoszenia w wersji elektronicznej za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.pcyf.org.pl (zakładka: programy/realizowane/kreatywna młodzież/innowacje społeczne).

9./ Termin zgłoszeń upływa 7 listopada 2023r.

10./ Autorzy realizacji, które zostaną najwyżej ocenione przez jury, otrzymają Pula nagrody fiansnwe.

11./ Pula nagród wynosi 7 000 zł.